Finał prac projektowych

Za uczestnikami projektu ostatnie typowe spotkanie projektowe mpiBIM. Po raz ostatni studenci spotkali się na Wydziale Inżynierii Lądowej PW, gdzie w trakcie semestru, tydzień w tydzień spędzali po kilka godzin tworząc projekt, którym teraz wystarczy się pochwalić światu. Swoją pomoc w ostatnich przygotowaniach zaoferowali ponownie inżynierowie z BuroHappold Engineering, z którymi zespoły miały już przyjemność współpracować podczas wizyty w Ich biurze na początku grudnia 2019 r. Tym razem wspólnie omawiali skoordynowane pomiędzy branżami modele. Każdy zespół wyciągnął z konsultacji wnioski, lecz obyło się bez zastrzeżeń wymagających znaczących zmian w projektach. Przykładowo, przy obiektach zarówno basenu, jak i hali z kompleksu Syrenka 2 omówiono bardziej ambitne elementy konstrukcyjne (zadaszenie trybun stadionu objętych pracami zespołu S2B, czy też kładki, mieszczącej się w łączniku pomiędzy budynkami).

Rysunek 1 – wnętrze łącznika pomiędzy obiektami zespołów S2B oraz S2H

Oprócz konsultacji z inżynierami BuroHappold, w agendzie każdego z zespołów znalazły się przygotowania do prezentacji, która odbędzie się w CZIiTT 30.01 br. Będzie to ostatni raz, kiedy wszystkie zespoły w pełnym składzie spotkają się przed uroczystą prezentacją w marcu, więc wszystkim zależy na tym, aby pokazać swoje osiągnięcia z jak najlepszej strony.