Spotkanie projektowe w dniu 5 grudnia 2019 odbyło się w biurze firmy BuroHappold Engineering, przy ulicy Twardej 18. Na początek, wszystkie zespoły miały okazję wysłuchać prezentacji dotyczącej przebiegu projektu budowlanego w technologii BIM, gdzie specjaliści z branż konstrukcji oraz instalacji omówili wykorzystywane przez nich narzędzia do modelowania, podział projektu na etapy oraz sposób współpracy międzybranżowej. Podkreślono wagę komunikacji w tak złożonym projekcie, gdzie każda najmniejsza zmiana może wymusić całą masę niezbędnych poprawek. Podany został przykład spotkania, na którym nie pojawił się żaden specjalista od instalacji. Wszystkie ustalenia pomiędzy architektami, konstruktorami oraz elektrykami uczestniczącymi w spotkaniu musiały zostać odrzucone, ze względu na wymogi bezpieczeństwa dotyczące instalacji, o których nikt nie wiedział podczas spotkania. Dodatkowo, po prezentacji możliwy był wgląd w rysunki techniczne i szkice z przeszłych spotkań projektowych, po czym poszczególne zespoły miały okazję do skonsultowania dotychczasowych prac z inżynierami BuroHappold.
Zespół S1B wspólnie ze specjalistami doszedł do wniosku, że kwestia zapewnienia sztywności części basenowej obiektu wymaga zmiany. Problematyczna okazała się być grubość ściany oddzielającej część rehabilitacyjną od pływalni. Przyszłe prace zespołu obejmą również możliwość wprowadzenia odzysku ciepła z wody wykorzystywanej w pomieszczeniach socjalnych, strategię odwodnienia dachu oraz bezpieczeństwo pożarowe.
Dzięki konsultacji z inżynierami BuroHappold zespół S2B był w stanie zmienić podejście do konstrukcji omawianego od wielu spotkań łącznika z sąsiadującą halą. Nowy projekt zakłada pozbycie się słupów z jego środka na rzecz zagęszczenia słupów zewnętrznych, modyfikację konstrukcji zadaszenia oraz ewentualne usunięcie dylatacji z basenem. Taka zmiana pozwoli na bardziej dogodne, zarówno dla użytkowników, jak i dla architektów, zagospodarowanie tej przestrzenia, która przeznaczona została na szatnię.
W zespole S2H konsultacje pomogły w dopracowaniu elementów, które tego wymagały. Konstruktorzy dowiedzieli się, które stropy oraz wsporniki wymagają modyfikacji, a przyjęcie strategii analogicznej do zmian w łączniku z basenem pozwoliło na uproszczenie konstrukcji holu. Omówiono również projekt podwójnej, szklanej fasady, planowanej na południowej ścianie. Generowane przez nią zyski ciepła w miesiącach letnich mogą przewyższyć dotychczasowe szacunki.