Rozpoczęcie III edycji mpiBIM!

W semestrze zimowym roku akademickiego 2019/2020 wystartowała III edycja mpiBIM

Studenci z pięciu Wydziałów Politechniki Warszawskiej już po raz trzeci utworzyli interdyscyplinarne zespoły, które pracują nad projektami BIM-owymi w ramach międzywydziałowego przedmiotu interdyscyplinarnego BIM (mpiBIM).

Zadaniem każdego zespołu jest przygotowanie wielobranżowego projektu budowlanego, w ramach skoordynowanego działania. Narzędziem koordynacji jest cyfrowy model BIM, który zawiera informacje na temat wszystkich elementów projektu. W odróżnieniu do “tradycyjnego” projektowania, gdzie każda branża działa oddzielnie i jedynie korzysta z rozwiązań już wypracowanych przez poprzedników, w projektowaniu BIM od początku wszyscy aktywnie uczestniczą w powstawaniu projektu.

W tegorocznej edycji studenci zajęli się projektowaniem obiektów sportowych, a dokładniej zagospodarowaniem terenu Stadionu Syrenka, w ramach którego przygotowują w dwóch wariantach dwa obiekty: halę widowiskowo-sportową oraz pływalnię (łącznie 4 zespoły). Inauguracja mpiBIM 2019/2020 odbyła się w dniu 10 października br. Od tego momentu, w każdy czwartek w gmachu WIL PW, studenci w swoich zespołach pracują nad rozwiązaniem, które zostanie zaprezentowane na Gali Finałowej. Trzymamy kciuki studentów reprezentujących zaangażowane Wydziały PW i czekamy na pierwsze rezultaty ich pracy!