Koordynatorzy mpiBIM

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

mgr inż. arch. Dariusz Hyc

Architekt i wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w pracowniach architektonicznych w Polsce i za granicą. Pracował m.in. w biurze Bulanda Mucha Architekci prowadzonym przez Andrzeja Bulandę i Włodzimierza Muchę, gdzie uczestniczył jako jeden z czterech głównych autorów w projekcie konkursowym na siedzibę BRE Banku w Bydgoszczy.
W 1997 wraz z Henrykiem Łaguną założył pracownię maas s.c. Zrealizował projekty takie jak: renowacja historycznych kamienic przy ul. Ząbkowskiej w Warszawie, rewitalizacja Pasażu Wiecha w Warszawie (I nagroda w konkursie, realizacja: 2005–2006) czy przebudowa łącznika DT Wars&Sawa na potrzeby kawiarni „w biegu cafe”. Prowadzi zajęcia w pracowni Architektury w Kontekście Kulturowym na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 2016 członek zarządu Oddziału Warszawskiego SARP.

mgr inż. arch. Paweł Przybyłowicz

Architekt i wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Absolwent studiów „Podyplomowe studium zarządzania projektami“ w Szkole Głównej Handlowej. Certyfikowany manager BIM i trener GRAPHISOFT.

Ekspert w zakresie wdrożeń i szkoleń technologii BIM. Autor wielu publikacji i wystąpień na temat BIM. W firmie WSC zajmuje się rozwiązaniami z zakresu analizy modeli BIM i współpracy miedzybranżowej OPEN BIM. Koordynator ze strony WA prac studentów z pięciu wydziałów PW w ramach międzywydziałowego projektu interdyscyplinarnego BIM (edycje mpiBIM_2017, mpiBIM_2018).

Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej

dr inż. Ireneusz Czmoch

Adiunkt w Zakładzie Mechaniki Budowli i Zastosowań Informatyki, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Pełnomocnik Dziekana WIL ds. BIM. Koordynator kilku przedmiotów na studiach I i II stopnia, których zakres obejmuje integrację projektowania architektonicznego i projektowania konstrukcyjnego oraz zastosowanie programowania wizualnego w projektowaniu. Promotor kilkunastu prac dyplomowych o tematyce BIM. Koordynator ze strony WIL prac studentów z pięciu wydziałów PW w ramach międzywydziałowego projektu interdyscyplinarnego BIM (edycje mpiBIM_2017, mpiBIM_2018).

Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej

dr inż. Piotr Bartkiewicz

Wykładowca na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Partner w firmie Go4Energy.

Od 20 lat zajmuje się zagadnieniami praktycznego wykorzystania informacji o systemach budynkowych, w tym implementacji BIM na etapie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji systemów HVACR (ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa). Autor rozwiązań Big Data i GreenFM w systemach zarządzania budynkami na etapie odbiorów i eksploatacji.

Od kilkunastu lat implementuje metody symulacji i modelowania budynków w praktyce. Autor kilkudziesięciu wdrożeń projektów zielonego i zrównoważonego budownictwa, projektów optymalizacji zużycia energii, wdrożeń procesu Commissioning’u, LEED, BREEAM, WELL, GBS, Green FM w budynkach komercyjnych oraz szeregu publikacji międzynarodowych i krajowych.

W pracach podejmuje zagadnienia komputerowego wspomagania projektowania, systemów BIM, symulacji CFD, zużycia energii, modelowania budynków i systemów HVAC, procesów daylighting’u, komfortu użytkowników i jakości środowiska wewnętrznego, zarządzania projektami, certyfikacji budynków oraz analizami LCA i LCC.

dr inż. Jarosław Chudzicki

Pracuje na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej w Zakładzie Zaopatrzenia w Wodę i Odprowadzania Ścieków. Od 2012 roku pełni funkcję prodziekana ds. studiów.

Zajmuje się tematyką zewnętrznych systemów zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, instalacjami wodociągowymi i kanalizacyjnymi wewnątrz budynków a także problematyką oszczędzania wody i energii i wtórnym zanieczyszczeniem wody wodociągowej.

Autor i współautor 25 prac naukowych, 19 publikacji książkowych, 70 publikacji w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowo-technicznych, 25 projektów i opracowań typu projektowego, 48 ekspertyz technicznych. Członek i rzeczoznawca PZiTS NOT, zastępca przewodniczącego Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego nr 278 ds. wodociągów i kanalizacji, członek sekcji Inżynierii Sanitarnej przy Komitecie Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN.

Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej

dr inż. Tadeusz Daszczyński

Adiunkt na Wydziale Elektrycznym w Instytucie Elektroenergetyki od 2016 r. Właściciel i główny projektant w firmie Innovative Design Engineering.

Koordynator i współtwórca mpiBIM od pierwszej edycji. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych od 2015 r.

Jeden z wykładowców na studium podyplomowym z projektowania instalacji elektrycznych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej oraz Międzywydziałowych studiach podyplomowych „Interdyscyplinarny BIM” na Politechnice Warszawskiej. Kierownik Laboratorium Zwarciowego w Instytucie Elektroenergetyki Politechniki Warszawskiej.

Autor i współautor ponad 20 publikacji naukowych; brał udział w ponad 12 pracach badawczo-rozwojowych w ramach komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych. Członek normalny Stowarzyszenia BIM dla Polskiego Budownictwa; współtwórca szkolenia BIMw5h. W pracy naukowej zajmuje się tematyką elektroenergetyki, aparatury rozdzielczej na niskich i średnich napięciach, diagnostyki transformatorów elektroenergetycznych metodą SFRA, technologią VR i AR dla zastosowań w elektroenergetyce.

Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej

dr Małgorzata Waszkiewicz

Adiunkt na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, Katedra Systemów Zarządzania. Zainteresowania naukowe dotyczą zarządzania złożonymi projektami, w tym projektami inwestycyjnymi, wsparciem informatycznym zarządzania projektami (prowadzi zajęcia instruktażowe z Primavera P6 Oracle, P2ware, Microsoft Project), zarządzania nieruchomościami, Facility Management – FM, Building Information Modeling – BIM. Koordynator studenckich projektów interdyscyplinarnych (mpiBIM, SQUAD). Członek Warsaw Design Factory oraz International Project Management Association Polska. Koordynator Programu IPMA-Student na Wydziale Zarządzania PW. Kierownik Pracowni Zarządzania Projektami na Wydziale Zarządzania PW. Posiada certyfikat AgilePM, PRINCE2 oraz licencję zarządcy nieruchomości (licencja nr 17501).

Autorka licznych publikacji naukowych z zakresu zarządzania projektami na rynku nieruchomości. Autorka publikacji w czasopismach branżowych, w tym m.in.: „Facility Manager”, „Służby Utrzymania Ruchu”, „Forum Czystości”, „Administrator”, „Builder”, „Materiały budowlane”, „Polski Instalator”.

Paweł Kaczmarski

Kierownik Działu Informatyki w OWEOB „Promocja”, redaktor prowadzący wersje elektroniczne wydawnictw SEKOCENBUD.
Zajmuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii IT w budownictwie.

Odpowiada za powstawanie i rozwój produktów informatycznych oraz baz danych dla budownictwa, w tym programów do kosztorysowania robót budowlanych.

Jest współautorem poradnika “Kosztorysowanie w budownictwie”, prowadzi szkolenia i warsztaty dla kosztorysantów.